Tak smakuje Wisła

Wisła otrzymała prawa miejskie w 1962 roku. Od tego momentu rozpoczął się intensywny rozwój miasta, przekształcając Wisłę w największy ośrodek wczasowo-turystyczny w Beskidzie Śląskim. Miasto leżące u źródeł największej polskiej rzeki, słynie jako miejscowość turystyczna, wypoczynkowa, ośrodek sportów, jak również miejsce bogatej i pysznej kuchni.

Wśród wielu atrakcji turystycznych, walorów przyrodniczych, kultury i folkloru czy wydarzeń sportowych, turyści goszczący w Wiśle szczególnie upodobali sobie wiślańską gastronomię. Wiele wyjątkowych lokali i miejsc gastronomicznych przez cały rok przyciągają miłośników kulinarnych specjałów, a z okazji jubileuszu 60-lecia nadania praw miejskich przygotowały wyjątkowe dania inspirowane smakami Wisły.

Jak mówi tradycyjne powiedzenie: przez żołądek do serca! Chcemy zatem, w ten szczególny jubileuszowy rok zaprosić Państwa w kulinarną podróż śladem tradycyjnych smaków regionu. Nasze restauracje, karczmy, cukiernie i kawiarnie przygotowały dla Państwa propozycje dań czy napojów z zachowaniem najwyższej staranności i poszanowaniem tradycji kulinarnych. Wśród propozycji znalazły się zarówno te klasyczne wydania regionalnych potraw, jaki i bardziej nowoczesne interpretacje lokalnej kuchni.

Potrawy będą dostępne w karcie menu co najmniej do 15 września br., choć niektórzy już zapowiedzieli, że zagoszczą do końca roku. Jest zatem sporo czasu, aby skosztować nawet wszystkich! Zapraszamy Państwa w tą pełną rozkoszy podniebienia podróż!

Wyjątkowe dania inspirowane smakami Wisły:

Obejrzyj folder promocyjny "Tak smakuje Wisła"